Kompleksowa opieka i rehabilitacja

Działalność Kliniki „Epimigren” oparta jest na doświadczeniu wysoko wykwalifikowanego zespołu terapeutycznego. Dysponujemy nowoczesną bazą łóżkową. Przygotowujemy indywidualne programy leczenia oraz pakiety rehabilitacyjne. Codziennie pod okiem lekarzy modelujemy proces leczenia oraz badamy postępy w usprawnianiu. Dwa razy w tygodniu  odbywają się obchody lekarskie całego zespołu, natomiast codziennie obchód prowadzi lekarz dyżurny. Co tydzień zespół terapeutyczny spotyka się aby omówić stan pacjentów, cele rehabilitacji oraz osiągnięcia pacjentów czy ewentualne problemy.

W ramach pobytu zapewniamy kinezyterapię prowadzoną specjalistycznymi  metodami kinezyterapeutycznymi (PNF, Bobath, Mc Kenzie, Vojta). Posiadamy bogatą bazę urządzeń do fizykoterapii: laser, ultradźwięki, krioterapię, sollux, magnetoterapię, urządzenia do hydroterapii: wanny do masażu całego ciała, kończyn górnych, dolnych i kręgosłupa. Uzupełnieniem postępowania fizjoterapeutycznego może być masaż leczniczy wykonywany przez  wykwalifikowanych masażystów lub akupunktura, która jest pasją dr Krzysztofa Nicponia. Istnieje możliwość konsultacji neuropsychologa i neurologopedy. Posiadamy najnowsze urządzenia wykorzystywane w procesie  neurorehabilitacji: CyberOko jako narzędzie do komunikacji z pacjentami z ograniczoną świadomością, system Pablo do terapii ręki po udarach i urazach czaszkowo- mózgowych, rękawica TipStim do elektrostymulacji niedowładnych mięśni ręki, bogato wyposażone sale gimnastyczne. W ramach pobytu pacjenci uczestniczą w terapii zajęciowej, w Klinice odbywają się koncerty muzyczne, imprezy tematyczne oraz rodzinne pikniki.

Kontakt

Klinika Neurorehabilitacji Centrum Medyczne „EPIMIGREN”

86-031 Osielsko, ul. Botaniczna 38

tel.: 52 343 60 35 

faks: 52 343 60 35, 

mail: sekretariat@epimigren.eu

Osobisty kontakt z Dyrektorem CM „EPIMIGREN” w poniedziałki i czwartki po telefonicznym ustaleniu godziny spotkania lub kontakt mailowy: sekretariat@epimigren.eu

Zobacz jak dojechać

Recepcja

Z działem ambulatoryjnym i szpitalnym przez recepcję

Recepcja czynna

poniedziałek 7:30 – 19:00
wtorek 7:30 – 15:00
środa 7:30 – 15:00
czwartek 7:30 – 19:00
piątek 7:30 – 15:00